jobbskifte

Klarte ikke si nei da muligheten bød seg i Norges største advokatfirma

- Fortsatt ganske unikt i advokatbransjen å jobbe på tvers av Skandinavia, sier Anders Nordli. Nå er han ny partner i Schjødt.  

Anders Nordli.
Publisert

Den aller første dagen i april startet Anders Nordli i ny jobb som partner i Schjødt. Overgangen skjer kun to år etter at han gikk fra Grette til Selmer, og seks år etter at han gikk fra Thommessen til Grette. 

- Jeg hadde hverken plan eller ønske om å flytte på meg etter drøye to flotte år i Selmer. Men når muligheten bød seg i Schjødt, var det vanskelig å si nei, forteller han til Advokatbladet. 

- Det er Norges største advokatfirma, som til og med gir meg muligheten til å jobbe på tvers av Skandinavia. Det er fortsatt ganske unikt i advokatbransjen. Og så er det masse flotte og dyktige folk i Schjødt. 

For Nordli er det skatterett som gjelder, og de siste årene har han ledet nettopp Selmers skatterettsavdeling. 

Skatterettspraksisen fortsetter han nå i Schjødt. 

«Han arbeider bredt innenfor skatteområdet, herunder i skjæringspunktet mellom skatterett og selskapsrett. Hans kompetanse dekker både nasjonal og internasjonal beskatning, samt alle former for rådgivning, transaksjonsbistand og tvisteløsning innenfor skatt», skriver firmaet. 

Powered by Labrador CMS